Lucianatten 2015, Sträcktidsresultatlista

2015-12-12

Herrar Öppen5900 m9 anmälda
1Lukas Lundgren
Växjö OK
45:491:39
1:39
3:14
39:44
4:34
6:13
1:13
40:57
1:43
7:56
3:49
44:46
0:56
8:52
0:43
45:29
2:24
11:16
0:20
45:49
3:24
14:40
2:41
17:21
1:53
19:14
3:19
22:33
3:26
25:59
3:06
29:05
7:25
36:30
2Gustav Runefors
Växjö OK
46:101:47
1:47
3:34
40:01
4:49
6:36
1:15
41:16
2:27
9:03
3:52
45:08
1:00
10:03
0:43
45:51
2:30
12:33
0:19
46:10
2:13
14:46
3:01
17:47
1:41
19:28
3:29
22:57
3:17
26:14
3:34
29:48
6:39
36:27
3Simon Runefors
Växjö OK
51:171:59
1:59
3:45
45:05
4:37
6:36
1:32
46:37
2:16
8:52
3:41
50:18
0:57
9:49
0:42
51:00
3:39
13:28
0:17
51:17
2:33
16:01
4:34
20:35
2:21
22:56
3:41
26:37
3:29
30:06
3:57
34:03
7:17
41:20
4Jonas Persson
Torsås OK
53:302:10
2:10
4:27
46:16
5:43
7:53
1:44
48:00
2:31
10:24
4:13
52:13
1:22
11:46
0:54
53:07
2:55
14:41
0:23
53:30
3:05
17:46
2:42
20:28
2:09
22:37
3:57
26:34
3:28
30:02
4:13
34:15
7:34
41:49
5Jakob Jakobsson
Nybro OK
58:051:56
1:56
3:54
51:02
7:43
9:39
1:23
52:25
2:09
11:48
4:25
56:50
1:12
13:00
0:51
57:41
3:38
16:38
0:24
58:05
2:55
19:33
3:50
23:23
2:35
25:58
4:14
30:12
3:31
33:43
6:18
40:01
7:07
47:08
6Henrik Eklund
Växjö OK
58:201:50
1:50
3:24
51:31
5:16
7:06
1:25
52:56
3:42
10:48
4:07
57:03
1:07
11:55
0:53
57:56
3:21
15:16
0:24
58:20
3:42
18:58
3:00
21:58
1:59
23:57
4:00
27:57
2:48
30:45
10:08
40:53
7:14
48:07
7Gustav Olsson
Torsås OK
60:342:05
2:05
4:35
53:20
5:45
7:50
1:32
54:52
2:56
10:46
4:22
59:14
2:26
13:12
0:55
60:09
3:17
16:29
0:25
60:34
4:16
20:45
7:00
27:45
2:00
29:45
4:14
33:59
3:25
37:24
4:10
41:34
7:11
48:45
8Maria Johansson
Torsås OK
64:502:21
2:21
5:18
56:33
8:59
11:20
1:41
58:14
2:47
14:07
5:10
63:24
1:38
15:45
0:58
64:22
3:02
18:47
0:28
64:50
3:12
21:59
2:40
24:39
2:16
26:55
4:19
31:14
4:13
35:27
4:33
40:00
11:15
51:15




Herrar Medel4600 m8 anmälda
1Maths Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
53:191:57
1:57
3:20
51:36
1:37
3:34
1:13
52:49
4:26
8:00
0:30
53:19
2:30
10:30
4:15
14:45
3:18
18:03
3:16
21:19
4:42
26:01
5:30
31:31
10:45
42:16
4:03
46:19
1:57
48:16
2Stig Magnus Henrik Olsson
Torsås OK
56:262:12
2:12
3:02
55:06
1:24
3:36
0:56
56:02
4:20
7:56
0:24
56:26
1:21
9:17
3:16
12:33
4:27
17:00
2:59
19:59
4:10
24:09
12:53
37:02
8:43
45:45
4:17
50:02
2:02
52:04
3Jonny Lindén
OK Bävern
61:071:54
1:54
3:53
59:29
2:01
3:55
1:12
60:41
5:12
9:07
0:26
61:07
1:51
10:58
4:09
15:07
4:07
19:14
3:15
22:29
5:53
28:22
6:18
34:40
12:23
47:03
5:19
52:22
3:14
55:36
4Kalle Lindqvist
Växjö OK
61:362:19
2:19
4:16
59:39
1:35
3:54
1:22
61:01
5:14
9:08
0:35
61:36
2:37
11:45
5:01
16:46
3:34
20:20
3:30
23:50
5:50
29:40
5:54
35:34
10:56
46:30
6:05
52:35
2:48
55:23
5Jan Danielsson
Kalmar OK
61:471:40
1:40
3:48
59:52
2:09
3:49
1:21
61:13
5:22
9:11
0:34
61:47
2:40
11:51
3:57
15:48
4:10
19:58
4:26
24:24
4:32
28:56
6:54
35:50
12:23
48:13
4:53
53:06
2:58
56:04
6Bo Salomonson
Kalmar OK
63:292:07
2:07
4:07
61:30
1:46
3:53
1:29
62:59
5:11
9:04
0:30
63:29
1:52
10:56
4:33
15:29
4:12
19:41
4:18
23:59
5:35
29:34
6:31
36:05
12:16
48:21
6:15
54:36
2:47
57:23
7Lars Jonas Persson
SOK Viljan
65:552:22
2:22
4:02
64:17
1:46
4:08
1:12
65:29
6:22
10:30
0:26
65:55
3:13
13:43
6:04
19:47
4:07
23:54
3:30
27:24
5:46
33:10
6:13
39:23
12:23
51:46
5:20
57:06
3:09
60:15
8Lars Eklund
Växjö OK
74:013:23
3:23
5:38
72:28
2:26
5:49
1:00
73:28
5:29
11:18
0:33
74:01
5:50
17:08
4:49
21:57
4:25
26:22
3:55
30:17
6:01
36:18
5:29
41:47
16:20
58:07
5:24
63:31
3:19
66:50




Damer Öppen4600 m1 anmälda




Herrar 60+3600 m5 anmälda
1Ronny Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
36:062:22
2:22
4:59
7:21
2:26
9:47
3:38
13:25
4:35
18:00
4:50
22:50
1:47
24:37
3:44
28:21
3:14
31:35
3:00
34:35
1:06
35:41
0:25
36:06
2Jörgen Fransson
Emmaboda Verda OK
46:052:33
2:33
5:50
8:23
2:44
11:07
3:58
15:05
6:37
21:42
7:13
28:55
2:20
31:15
4:39
35:54
4:17
40:11
4:00
44:11
1:27
45:38
0:27
46:05
3Sivert Axelsson
Kalmar OK
52:322:54
2:54
6:36
9:30
5:29
14:59
4:08
19:07
10:12
29:19
7:05
36:24
2:11
38:35
4:29
43:04
3:52
46:56
3:37
50:33
1:30
52:03
0:29
52:32
4Stig Karlsson
Lessebo OK
54:263:06
3:06
7:02
10:08
3:17
13:25
8:40
22:05
7:35
29:40
7:05
36:45
2:26
39:11
4:20
43:31
4:21
47:52
4:21
52:13
1:36
53:49
0:37
54:26
Göran Karlsson
Lessebo OK
Ej godk.3:49
3:49
8:56
12:45
4:33
17:18
        
40:37




Damer 40+3600 m5 anmälda
1Gun-Britt Fransson
Emmaboda Verda OK
48:043:03
3:03
7:08
10:11
3:34
13:45
3:54
17:39
6:23
24:02
7:22
31:24
2:12
33:36
4:42
38:18
4:15
42:33
3:46
46:19
1:15
47:34
0:30
48:04
2Kristina Johansson
Kalmar OK
49:422:32
2:32
5:45
8:17
6:31
14:48
3:44
18:32
6:48
25:20
5:07
30:27
1:57
32:24
8:07
40:31
4:02
44:33
3:33
48:06
1:08
49:14
0:28
49:42
3Catrine Olsson
Torsås OK
51:372:55
2:55
6:34
9:29
5:43
15:12
5:40
20:52
6:05
26:57
7:17
34:14
3:54
38:08
3:46
41:54
3:54
45:48
3:50
49:38
1:28
51:06
0:31
51:37
4Ros-Mari Karlsson
Nybro OK
56:013:37
3:37
8:05
11:42
4:08
15:50
4:45
20:35
7:28
28:03
7:08
35:11
2:59
38:10
5:35
43:45
5:00
48:45
4:40
53:25
1:56
55:21
0:40
56:01
5Kerstin Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
56:363:33
3:33
8:28
12:01
3:50
15:51
8:14
24:05
6:52
30:57
7:18
38:15
2:33
40:48
4:38
45:26
4:31
49:57
4:25
54:22
1:34
55:56
0:40
56:36




Öppen kort3600 m13 anmälda
1Lisa Olsson
Torsås OK
46:292:32
2:32
5:14
7:46
3:39
11:25
4:01
15:26
6:12
21:38
5:36
27:14
2:00
29:14
8:08
37:22
4:04
41:26
3:34
45:00
1:07
46:07
0:22
46:29
2Olle Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
47:012:33
2:33
5:35
8:08
3:05
11:13
4:48
16:01
7:04
23:05
6:46
29:51
2:10
32:01
6:55
38:56
3:24
42:20
3:12
45:32
1:10
46:42
0:19
47:01
3Arne Lindström
Torsås OK
48:162:29
2:29
6:12
8:41
5:46
14:27
3:58
18:25
5:30
23:55
5:13
29:08
2:02
31:10
8:14
39:24
4:03
43:27
3:17
46:44
1:09
47:53
0:23
48:16
4Fabian Evertsson
Lessebo OK
52:373:51
3:51
5:55
9:46
7:23
17:09
4:20
21:29
5:36
27:05
8:31
35:36
1:45
37:21
6:17
43:38
3:43
47:21
3:33
50:54
1:15
52:09
0:28
52:37
5Nejc Novak
Emmaboda Verda OK
55:134:40
4:40
7:54
12:34
4:20
16:54
4:46
21:40
7:39
29:19
7:22
36:41
2:12
38:53
5:26
44:19
4:39
48:58
4:12
53:10
1:31
54:41
0:32
55:13
6Morgan Landelius
Lessebo OK
60:315:26
5:26
7:20
12:46
4:18
17:04
10:10
27:14
7:08
34:22
6:01
40:23
2:06
42:29
6:57
49:26
4:59
54:25
4:14
58:39
1:27
60:06
0:25
60:31
7Eva Eklund
Växjö OK
74:223:33
3:33
7:00
10:33
8:42
19:15
17:59
37:14
6:44
43:58
7:10
51:08
3:11
54:19
7:15
61:34
5:36
67:10
4:53
72:03
1:36
73:39
0:43
74:22
8Gustaf Torenstam
Emmaboda Verda OK
98:566:38
6:38
11:20
17:58
4:14
22:12
14:24
36:36
14:01
50:37
10:07
60:44
8:19
69:03
9:36
78:39
10:44
89:23
6:30
95:53
2:04
97:57
0:59
98:56
Susanne Bartels
Emmaboda Verda OK
98:566:42
6:42
11:20
18:02
4:26
22:28
14:12
36:40
13:48
50:28
11:01
61:29
7:32
69:01
9:20
78:21
11:15
89:36
6:16
95:52
2:02
97:54
1:02
98:56
10Emilia Jakobsson
Nybro OK
99:494:01
4:01
11:07
15:08
5:52
21:00
11:35
32:35
12:46
45:21
11:03
56:24
4:28
60:52
13:36
74:28
13:29
87:57
8:20
96:17
2:51
99:08
0:41
99:49
Axel Thunell
Lessebo OK
Ej godk.2:16
2:16
4:53
7:09
3:11
10:20
         
Kasper Wittboldt
Emmaboda Verda OK
Ej godk.6:35
6:35
11:20
17:55
 
36:33
14:09
50:42
10:42
61:24
7:40
69:04
9:27
78:31
10:58
89:29
6:19
95:48
2:19
98:07
0:28
98:35




Nybörjare2200 m17 anmälda
1Frida Lindén
OK Bävern
17:193:29
3:29
3:02
6:31
3:21
9:52
1:44
11:36
3:11
14:47
1:19
16:06
0:49
16:55
0:24
17:19
    
2Axel Lindström
Torsås OK
17:503:28
3:28
3:01
6:29
3:33
10:02
2:21
12:23
2:21
14:44
1:31
16:15
1:05
17:20
0:30
17:50
    
3Olivia Karlsson
Lessebo OK
18:243:47
3:47
3:27
7:14
3:32
10:46
1:44
12:30
2:28
14:58
1:51
16:49
1:11
18:00
0:24
18:24
    
4Emmie Nordström
Lessebo OK
18:253:42
3:42
3:38
7:20
3:27
10:47
1:46
12:33
2:30
15:03
1:44
16:47
1:14
18:01
0:24
18:25
    
5Mona Lindén
OK Bävern
20:344:16
4:16
3:54
8:10
3:57
12:07
2:24
14:31
2:32
17:03
1:43
18:46
1:20
20:06
0:28
20:34
    
6Emma Lindén
OK Bävern
20:374:19
4:19
3:51
8:10
4:00
12:10
2:24
14:34
2:32
17:06
1:43
18:49
1:19
20:08
0:29
20:37
    
Mikaela Landelius
Lessebo OK
20:374:36
4:36
3:52
8:28
4:02
12:30
3:06
15:36
2:33
18:09
1:20
19:29
0:43
20:12
0:25
20:37
    
8Algot Lindström
Torsås OK
21:064:09
4:09
3:16
7:25
3:23
10:48
1:52
12:40
3:39
16:19
1:39
17:58
2:41
20:39
0:27
21:06
    
9Anton Lindström
Torsås OK
21:094:05
4:05
3:18
7:23
3:27
10:50
1:55
12:45
3:30
16:15
1:46
18:01
2:41
20:42
0:27
21:09
    
10Frida Björn
Lessebo OK
22:224:33
4:33
4:10
8:43
4:45
13:28
2:29
15:57
2:52
18:49
2:05
20:54
1:04
21:58
0:24
22:22
    
11Britt Axelsson
Kalmar OK
24:345:04
5:04
5:08
10:12
4:18
14:30
2:46
17:16
3:08
20:24
2:03
22:27
1:23
23:50
0:44
24:34
    
12Arthur Lindström
Torsås OK
26:455:47
5:47
5:08
10:55
5:09
16:04
2:45
18:49
3:09
21:58
2:36
24:34
1:38
26:12
0:33
26:45
    
13Kajsa Björn
Lessebo OK
29:246:10
6:10
7:45
13:55
4:23
18:18
2:24
20:42
4:26
25:08
2:39
27:47
1:12
28:59
0:25
29:24
    
14Ayla Nordström
Lessebo OK
29:356:08
6:08
7:41
13:49
4:27
18:16
2:28
20:44
4:22
25:06
2:39
27:45
1:11
28:56
0:39
29:35
    
15Meja Karlsson
Lessebo OK
31:056:35
6:35
7:06
13:41
6:33
20:14
3:06
23:20
3:39
26:59
2:33
29:32
1:08
30:40
0:25
31:05
    
16Sture Jansson
Emmaboda Verda OK
36:116:55
6:55
6:45
13:40
5:49
19:29
4:42
24:11
5:55
30:06
2:55
33:01
1:53
34:54
1:17
36:11
    
17Alvin Jakobsson
Nybro OK
36:336:21
6:21
7:30
13:51
6:56
20:47
5:33
26:20
4:15
30:35
3:34
34:09
1:57
36:06
0:27
36:33
    



Skapad 2015-12-14 18:57:53 med OLA version 5.3.0-23