Lucianatten 2014, Sträcktidsresultatlista

2014-12-13

Herrar Öppen6000 m1 anmälda
1Jonas Persson
Torsås OK
56:233:35
3:35
4:13
47:25
4:31
8:06
1:43
49:08
1:16
9:22
3:23
52:31
3:52
13:14
3:38
56:09
2:24
15:38
0:14
56:23
3:06
18:44
3:03
21:47
8:03
29:50
3:46
33:36
6:16
39:52
1:30
41:22
1:50
43:12




Herrar Medel4400 m4 anmälda
1Ronny Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
48:135:14
5:14
0:20
48:13
1:49
7:03
6:43
13:46
2:56
16:42
4:18
21:00
2:06
23:06
5:12
28:18
3:49
32:07
3:44
35:51
1:43
37:34
6:03
43:37
4:16
47:53
Jonas Persson
Alstermo IF
Ej godk.11:31
11:31
2:02
13:33
10:50
24:23
4:42
29:05
6:19
35:24
31:29
66:53
   
86:24
  
Nejc Novak
Emmaboda Verda OK
Ej godk.14:30
14:30
0:24
75:37
2:03
16:33
      
58:12
4:08
62:20
6:09
68:29
6:44
75:13
Benny Thunell
Lessebo OK
Ej godk.7:15
7:15
0:19
60:57
1:47
9:02
9:38
18:40
2:48
21:28
4:48
26:16
2:32
28:48
15:25
44:13
4:13
48:26
3:25
51:51
2:55
54:46
 
60:38




Damer Öppen4400 m2 anmälda
1Kajsa Niemi
Emmaboda Verda OK
46:399:28
9:28
0:25
46:39
2:28
11:56
4:19
16:15
3:07
19:22
4:58
24:20
2:28
26:48
2:34
29:22
4:00
33:22
3:25
36:47
1:48
38:35
3:32
42:07
4:07
46:14
Maria Johansson
Torsås OK
Ej godk.7:42
7:42
0:20
44:18
2:20
10:02
4:12
14:14
2:52
17:06
5:20
22:26
2:22
24:48
2:40
27:28
3:35
31:03
3:25
34:28
1:37
36:05
 
43:58




Herrar 60+3500 m7 anmälda
1Sivert Axelsson
Kalmar OK
47:533:31
3:31
2:41
6:12
3:35
9:47
10:34
20:21
3:23
23:44
4:56
28:40
5:19
33:59
2:44
36:43
5:29
42:12
5:16
47:28
0:25
47:53
 
2Jörgen Fransson
Emmaboda Verda OK
47:543:27
3:27
4:46
8:13
1:35
9:48
16:23
26:11
1:59
28:10
4:36
32:46
3:52
36:38
2:07
38:45
3:54
42:39
4:55
47:34
0:20
47:54
 
3Leif Lindström
Nybro OK
50:303:11
3:11
3:01
6:12
1:45
7:57
20:43
28:40
1:57
30:37
4:34
35:11
3:55
39:06
2:09
41:15
3:56
45:11
4:50
50:01
0:29
50:30
 
4Bengt Nilsson
Alvesta SOK
50:334:28
4:28
3:13
7:41
1:49
9:30
14:00
23:30
2:06
25:36
5:03
30:39
5:00
35:39
2:32
38:11
6:21
44:32
5:34
50:06
0:27
50:33
 
5Stig Karlsson
Lessebo OK
52:133:46
3:46
2:43
6:29
1:57
8:26
10:24
18:50
2:45
21:35
5:05
26:40
10:07
36:47
3:53
40:40
6:10
46:50
4:57
51:47
0:26
52:13
 
6Göran Karlsson
Lessebo OK
85:325:42
5:42
6:55
12:37
3:44
16:21
30:21
46:42
5:36
52:18
9:42
62:00
5:53
67:53
3:37
71:30
6:50
78:20
6:30
84:50
0:42
85:32
 
Sture Jansson
Emmaboda Verda OK
Ej godk.6:52
6:52
7:28
14:20
9:38
23:58
27:34
51:32
        




Damer 40+3500 m5 anmälda
1Kristina Johansson
Kalmar OK
46:133:50
3:50
2:39
6:29
1:37
8:06
16:22
24:28
1:57
26:25
4:36
31:01
3:55
34:56
2:06
37:02
3:59
41:01
4:51
45:52
0:21
46:13
 
2Gun-Britt Fransson
Emmaboda Verda OK
49:153:26
3:26
3:44
7:10
2:57
10:07
17:30
27:37
1:55
29:32
4:24
33:56
3:58
37:54
2:08
40:02
3:58
44:00
4:54
48:54
0:21
49:15
 
3Kerstin Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
62:236:51
6:51
3:42
10:33
2:36
13:09
14:31
27:40
4:55
32:35
6:22
38:57
6:01
44:58
3:21
48:19
6:06
54:25
7:06
61:31
0:52
62:23
 
Ros-Mari Karlsson
Nybro OK
Ej godk.4:37
4:37
9:29
14:06
2:10
16:16
14:08
30:24
5:02
35:26
6:28
41:54
5:31
47:25
2:39
50:04
 
64:00
0:35
64:35
 
Britt Axelsson
Kalmar OK
Ej godk.5:01
5:01
5:15
10:16
3:29
13:45
17:16
31:01
5:44
36:45
8:11
44:56
8:44
53:40
4:05
57:45
16:12
73:57
 
84:00
 




Öppen kort3500 m10 anmälda
1Gustav Olsson
Torsås OK
38:532:42
2:42
6:54
9:36
1:38
11:14
8:32
19:46
1:23
21:09
3:31
24:40
5:12
29:52
1:41
31:33
3:03
34:36
3:57
38:33
0:20
38:53
 
2Magnus Olsson
Torsås OK
50:423:24
3:24
2:54
6:18
2:09
8:27
20:47
29:14
1:47
31:01
3:59
35:00
4:53
39:53
1:59
41:52
3:51
45:43
4:34
50:17
0:25
50:42
 
3Lisa Olsson
Torsås OK
50:473:28
3:28
2:55
6:23
2:13
8:36
20:49
29:25
1:42
31:07
4:00
35:07
4:50
39:57
2:01
41:58
4:07
46:05
4:24
50:29
0:18
50:47
 
4Fabian Evertsson
Lessebo OK
54:535:13
5:13
4:23
9:36
2:44
12:20
15:05
27:25
3:07
30:32
5:28
36:00
4:41
40:41
2:30
43:11
7:06
50:17
4:12
54:29
0:24
54:53
 
5Arne Lindström
Torsås OK
58:554:37
4:37
7:45
12:22
3:01
15:23
12:26
27:49
2:01
29:50
8:10
38:00
8:06
46:06
2:43
48:49
4:40
53:29
5:14
58:43
0:12
58:55
 
6Axel Thunell
Lessebo OK
64:362:43
2:43
5:04
7:47
2:19
10:06
26:23
36:29
3:01
39:30
5:28
44:58
4:24
49:22
2:47
52:09
7:18
59:27
5:03
64:30
0:06
64:36
 
7Pahn Gardhem
Nybro OK
65:544:59
4:59
5:04
10:03
2:05
12:08
14:06
26:14
5:20
31:34
6:05
37:39
8:17
45:56
3:34
49:30
7:29
56:59
8:30
65:29
0:25
65:54
 
Maria Gustavsson
Alstermo IF
65:545:02
5:02
4:57
9:59
2:13
12:12
14:07
26:19
5:21
31:40
6:01
37:41
8:20
46:01
3:34
49:35
7:23
56:58
8:33
65:31
0:23
65:54
 
9Jonny Lindén
OK Bävern
71:348:13
8:13
3:02
11:15
2:18
13:33
26:13
39:46
5:10
44:56
7:36
52:32
5:09
57:41
2:21
60:02
5:42
65:44
5:29
71:13
0:21
71:34
 




Nybörjare2000 m13 anmälda
1Axel Lindström
Torsås OK
18:431:24
1:24
2:55
4:19
2:04
6:23
2:06
8:29
2:28
10:57
3:01
13:58
3:00
16:58
1:27
18:25
0:18
18:43
   
2Olivia Karlsson
Lessebo OK
24:361:54
1:54
2:40
4:34
2:25
6:59
2:15
9:14
3:22
12:36
4:08
16:44
6:08
22:52
1:28
24:20
0:16
24:36
   
3Mona Lindén
OK Bävern
25:051:31
1:31
2:33
4:04
2:44
6:48
2:07
8:55
3:30
12:25
3:46
16:11
6:48
22:59
1:49
24:48
0:17
25:05
   
4Frida Lindén
OK Bävern
26:381:37
1:37
3:01
4:38
3:57
8:35
1:57
10:32
3:33
14:05
3:49
17:54
6:45
24:39
1:35
26:14
0:24
26:38
   
5Emmie Nordström
Lessebo OK
26:541:40
1:40
3:41
5:21
2:54
8:15
2:48
11:03
3:13
14:16
4:08
18:24
6:40
25:04
1:28
26:32
0:22
26:54
   
6Emma Lindén
OK Bävern
27:512:49
2:49
2:53
5:42
3:57
9:39
2:00
11:39
3:31
15:10
4:09
19:19
6:27
25:46
1:42
27:28
0:23
27:51
   
7Arthur Lindström
Torsås OK
33:453:01
3:01
4:49
7:50
4:40
12:30
4:31
17:01
4:28
21:29
5:28
26:57
4:22
31:19
1:50
33:09
0:36
33:45
   
8Meja Karlsson
Lessebo OK
34:052:11
2:11
3:53
6:04
4:38
10:42
4:12
14:54
5:10
20:04
6:23
26:27
4:49
31:16
2:25
33:41
0:24
34:05
   
9Anton Lindström
Torsås OK
36:342:51
2:51
3:10
6:01
2:44
8:45
4:52
13:37
3:37
17:14
3:47
21:01
13:32
34:33
1:37
36:10
0:24
36:34
   
10Alvin Jakobsson
Nybro OK
38:562:17
2:17
5:03
7:20
4:55
12:15
5:25
17:40
7:25
25:05
8:08
33:13
3:45
36:58
1:22
38:20
0:36
38:56
   
11Algot Lindström
Torsås OK
41:192:24
2:24
7:46
10:10
3:25
13:35
4:51
18:26
3:45
22:11
3:39
25:50
13:40
39:30
1:31
41:01
0:18
41:19
   
12Emilia Jakobsson
Nybro OK
52:153:38
3:38
6:44
10:22
8:13
18:35
5:57
24:32
7:48
32:20
7:44
40:04
8:25
48:29
3:01
51:30
0:45
52:15
   
13Ayla Nordström
Lessebo OK
59:546:46
6:46
6:34
13:20
5:56
19:16
4:58
24:14
6:19
30:33
7:04
37:37
19:13
56:50
2:06
58:56
0:58
59:54
   




VOK 6.06000 m9 anmälda
1Oscar Stensson-Bohman
Växjö OK
46:412:11
2:11
3:29
38:48
5:52
8:03
1:19
40:07
0:56
8:59
3:29
43:36
3:37
12:36
2:54
46:30
2:00
14:36
0:11
46:41
2:28
17:04
2:21
19:25
7:27
26:52
3:35
30:27
2:05
32:32
1:18
33:50
1:29
35:19
2Henrik Eklund
Växjö OK
46:512:06
2:06
3:41
38:44
5:22
7:28
1:19
40:03
1:43
9:11
3:35
43:38
3:32
12:43
3:00
46:38
2:06
14:49
0:13
46:51
2:15
17:04
2:23
19:27
7:11
26:38
3:45
30:23
2:04
32:27
1:23
33:50
1:13
35:03
Patrik Rosén
Växjö OK
46:512:08
2:08
3:36
38:40
5:26
7:34
1:19
39:59
1:18
8:52
3:47
43:46
3:42
12:34
2:53
46:39
2:00
14:34
0:12
46:51
2:30
17:04
2:22
19:26
7:21
26:47
3:51
30:38
1:56
32:34
1:16
33:50
1:14
35:04
4Gustav Runefors
Växjö OK
55:252:27
2:27
4:16
47:10
5:14
7:41
1:47
48:57
1:12
8:53
2:58
51:55
4:06
12:59
3:16
55:11
2:12
15:11
0:14
55:25
2:59
18:10
3:15
21:25
10:01
31:26
3:08
34:34
2:33
37:07
4:30
41:37
1:17
42:54
Simon Runefors
Växjö OK
55:252:10
2:10
4:10
46:41
5:24
7:34
1:45
48:26
1:10
8:44
3:46
52:12
5:47
14:31
3:03
55:15
2:00
16:31
0:10
55:25
2:27
18:58
2:25
21:23
9:09
30:32
3:16
33:48
2:30
36:18
4:45
41:03
1:28
42:31
6Jan Karlsson
Växjö OK
62:072:40
2:40
4:32
52:00
5:09
7:49
1:50
53:50
1:24
9:13
3:33
57:23
5:19
14:32
4:24
61:47
2:28
17:00
0:20
62:07
3:55
20:55
3:26
24:21
8:36
32:57
4:53
37:50
6:11
44:01
1:35
45:36
1:52
47:28




VOK 4.44400 m4 anmälda
1Katarina Lenander
Växjö OK
43:465:59
5:59
0:23
43:46
1:22
7:21
4:09
11:30
3:38
15:08
4:54
20:02
2:03
22:05
3:03
25:08
3:52
29:00
3:36
32:36
2:11
34:47
4:15
39:02
4:21
43:23
2Lena Regnell
Växjö OK
43:496:04
6:04
0:22
43:49
1:21
7:25
4:04
11:29
3:43
15:12
4:48
20:00
2:09
22:09
3:03
25:12
3:51
29:03
3:31
32:34
2:17
34:51
4:02
38:53
4:34
43:27
3Lars Eklund
Växjö OK
59:4010:00
10:00
0:28
59:40
1:55
11:55
10:15
22:10
3:34
25:44
6:00
31:44
2:37
34:21
4:40
39:01
4:08
43:09
3:28
46:37
2:10
48:47
6:11
54:58
4:14
59:12



Skapad 2014-12-14 23:12:23 med OLA version 5.1.10-1