Motions-OL och Grand Prix, Klassresultatlista

2014-08-27


B1H 2300 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Love KarlssonAlvesta SOK33:500:00
2Ingemar OlssonKlubblös36:172:27
3Lars RunemoLessebo OK42:148:24

B1D 2300 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Siv LarssonVäxjö AIS23:200:00
2Siv EkelöfVärend GN OL28:505:30
3Mia HällKlubblös31:398:19
4Birgitta PeterssonAlvesta SOK37:5214:32
5Maria FagerfalkKlubblös39:5116:31
6Britt-Marie GummessonVärend GN OL39:5316:33
7Ann-Karin RunemoLessebo OK42:2019:00

B2H 3700 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Benny ThunellLessebo OK31:160:00
2Bo PeterssonLessebo OK35:344:18
3Tommy PerssonVäxjö OK36:175:01
4Pår SvenssonlVärend GN OL37:536:37
5Åke KarlssonAlvesta SOK38:397:23
6Bengt HenriksonVäxjö AIS39:147:58
7Anders ThörnbladAlvesta SOK41:3810:22
8Conny BerggrenVäxjö AIS43:2312:07
9Per AspengrenVäxjö AIS43:2912:13
10Lars-gunnar SkoogVäxjö OK43:5912:43
11Johan GunnarssonKlubblös44:1913:03
12Johan Rosén NiklassonVäxjö OK47:1515:59
13Pahn GardhemNybro OK47:4616:30
14Göte GustafssonEmmaboda Verda OK47:5516:39
15Michael KarlssonKallebryggeriet47:5916:43
16Johan ÖstergrenKlubblös50:1719:01
16Ingemar ErlandssonVäxjö OK50:1719:01
18Bernt PeterssonAlvesta SOK51:2720:11
19Thomas FrejVäxjö OK51:5520:39
20Sven-Olof LarssonVäxjö AIS52:2521:09
21Göran ThourVärend GN OL53:5722:41
22Leif AlfredssonVäxjö AIS54:5723:41
23Kent EkdahlEmmaboda Verda OK57:0025:44
24Kenneth LindblomVäxjö OK57:1425:58
25Tommy WahlbergVäxjö OK58:4927:33
26Tony GustavssonKallebryggeriet59:3928:23
27Kjell PetterssonVäxjö OK60:1528:59
28Sven-Erik MånssonKlubblös61:0429:48
29Johan JanssonVäxjö OK64:0432:48
30Kjell MagnussonVäxjö OK85:0053:44
Paul OlssonKlubblösEj godk.

B2D 3700 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisel ArvidssonVäxjö OK35:240:00
2Mona PalmLessebo OK36:491:25
3Maria HåkanssonVäxjö OK41:145:50
4Hanna FagerVäxjö OK43:458:21
5Lisa KumlinVäxjö OK47:1011:46
6Maria GustavssonAlstermo IF47:4312:19
7Christine KvennefeldtAlvesta SOK48:0212:38
8Britt-Mari KarlssonVäxjö OK49:5714:33
9Görel SkoogVäxjö OK52:5017:26
10Eva TollsternVäxjö AIS57:4022:16
11Eva NilssonVäxjö OK60:2024:56
12Olof SjödenvenssonKlubblös63:4128:17
13Åsa WestströmAlvesta SOK63:4428:20
14Elin KarlssonAlvesta SOK70:3135:07
15Ramona SöderbergAlvesta SOK70:3735:13
16Solbritt GustafssonOK Virdarna84:3049:06
Berit ByströmOK VirdarnaEj godk.
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OKEj godk.
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OKEj godk.

B3H 3900 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans MarttssonLessebo OK33:390:00
2Jörgen MalmVäxjö OK44:2610:47
3Roger BergvikVäxjö OK46:5213:13
4Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK54:4621:07
5Ulf WikellVärend GN OL59:4626:07
6Jonathan WikellVärend GN OL59:5926:20
7Jesper WikellVärend GN OL60:0626:27
8Daniel ThörnbladAlvesta SOK61:2827:49
9Hampus BlasekKlubblös86:4553:06
Arne HallengrenVäxjö OKEj godk.
Sten-Ove GunnarssonKlubblösEj godk.
Sven-Erik BergljungAlvesta SOKEj godk.

B3D 3900 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mariann JohanssonKexholms SK34:000:00
2Maria HonethVäxjö OK42:058:05
3Rebecca SvenssonVärend GN OL47:2713:27
4Åsa WikellVärend GN OL60:5426:54
5Margareta WikströmVäxjö AIS65:4931:49
6Gunilla JohanssonVäxjö OK67:5533:55
7Berit LindahlAlvesta SOK80:3846:38
8Lotta BlasekKlubblös86:5552:55
Lena OhlssonVärend GN OLEj godk.
Ann Karolina KarlssonLessebo OKEj godk.
Kerstin SvenssonKlubblösEj godk.

B4H 5200 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Patrik RosénVäxjö OK34:550:00
2Glen HåkanssonVäxjö OK35:260:31
3Johan EklundVäxjö OK36:061:11
4Magnus EricssonVäxjö OK38:303:35
5Magnus PorleVäxjö OK43:569:01
6Ulf HonethVäxjö OK44:319:36
7Peter BlomqvistKlubblös45:3010:35
8Thomas BeckerinVäxjö OK46:3811:43
9Håkan ÖstergrenVäxjö OK47:5312:58
10Daniel SjödenKlubblös48:3913:44
11Leif JohanssonKexholms SK49:0014:05
12Bo JohanssonOK Älme49:4614:51
13Anders GranqvistVärend GN OL50:2015:25
14Ola LangvallKexholms SK50:2615:31
15Jonas FagerVäxjö OK51:1316:18
16Nils KarlssonVäxjö AIS52:0917:14
17Micky CarlfalkKlubblös52:3717:42
18Ingemar JohanssonVäxjö OK53:0518:10
19Johan SandrellVärend GN OL53:4118:46
20Robin KarlssonAlvesta SOK53:5118:56
21Lars EklundVäxjö OK54:1219:17
22Magnus PeterssonVäxjö OK54:5319:58
23Kalle LindqvistVäxjö OK56:3921:44
24Mats HolmVäxjö OK59:2024:25
25Christian StallgårdKlubblös61:5727:02
26Gustav PetterssonKlubblös64:2729:32
27Erling EkelöfVärend GN OL64:3129:36
Axel CarlssonVärnds IPEj godk.

B4D 5200 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna Maria RoubertVäxjö OK39:390:00
2Eva EklundVäxjö OK53:4414:05
3Linnea ÖstergrenVäxjö OK55:2515:46
4Eva PetterssonVäxjö OK67:4028:01


Skapad 2014-08-27 21:13:47 med OLA version 5.1.9-1