Lucianatten 2014, Klassresultatlista

2014-12-13


H Öppen 6000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonas PerssonTorsås OK56:230:00

H Medel 4400 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK48:130:00
Jonas PerssonAlstermo IFEj godk.
Nejc NovakEmmaboda Verda OKEj godk.
Benny ThunellLessebo OKEj godk.

D Öppen 4400 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK46:390:00
Maria JohanssonTorsås OKEj godk.

H60+ 3500 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sivert AxelssonKalmar OK47:530:00
2Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK47:540:01
3Leif LindströmNybro OK50:302:37
4Bengt NilssonAlvesta SOK50:332:40
5Stig KarlssonLessebo OK52:134:20
6Göran KarlssonLessebo OK85:3237:39
Sture JanssonEmmaboda Verda OKEj godk.

D40+ 3500 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kristina JohanssonKalmar OK46:130:00
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK49:153:02
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK62:2316:10
Ros-Mari KarlssonNybro OKEj godk.
Britt AxelssonKalmar OKEj godk.

Ö Kort 3500 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gustav OlssonTorsås OK38:530:00
2Magnus OlssonTorsås OK50:4211:49
3Lisa OlssonTorsås OK50:4711:54
4Fabian EvertssonLessebo OK54:5316:00
5Arne LindströmTorsås OK58:5520:02
6Axel ThunellLessebo OK64:3625:43
7Pahn GardhemNybro OK65:5427:01
7Maria GustavssonAlstermo IF65:5427:01
9Jonny LindénOK Bävern71:3432:41
Catrine OlssonTorsås OKEj start

Nyb 2000 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Axel LindströmTorsås OK18:430:00
2Olivia KarlssonLessebo OK24:365:53
3Mona LindénOK Bävern25:056:22
4Frida LindénOK Bävern26:387:55
5Emmie NordströmLessebo OK26:548:11
6Emma LindénOK Bävern27:519:08
7Arthur LindströmTorsås OK33:4515:02
8Meja KarlssonLessebo OK34:0515:22
9Anton LindströmTorsås OK36:3417:51
10Alvin JakobssonNybro OK38:5620:13
11Algot LindströmTorsås OK41:1922:36
12Emilia JakobssonNybro OK52:1533:32
13Ayla NordströmLessebo OK59:5441:11

VOK 6.0 6000 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Oscar Stensson-BohmanVäxjö OK46:410:00
2Henrik EklundVäxjö OK46:510:10
2Patrik RosénVäxjö OK46:510:10
4Gustav RuneforsVäxjö OK55:258:44
4Simon RuneforsVäxjö OK55:258:44
6Jan KarlssonVäxjö OK62:0715:26
Lukas LundgrenVäxjö OKEj start
Per LenanderVäxjö OKEj start
Johan EklundVäxjö OKEj start

VOK 4.4 4400 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Katarina LenanderVäxjö OK43:460:00
2Lena RegnellVäxjö OK43:490:03
3Lars EklundVäxjö OK59:4015:54
Louise LundgrenVäxjö OKEj start


Skapad 2014-12-14 23:11:17 med OLA version 5.1.10-1