Motionsorientering, Klassresultatlista

2016-04-06


Bana 1 H 2000 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rasmus ForssÅby Tjureda30:050:00
2Love KarlssonAlvesta SOK30:190:14
3Arvid GustavssonVäxjö OK37:587:53
4Olle KirstenHovmantorp57:3627:31
5Bengt WihlbornVäxjö OK60:0630:01

Bana 1 D 2000 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Cornelia ForssÅby Tjureda22:540:00
2Anna HammarbergAlvesta SOK28:105:16
3Emelie SvanbringHovmantorp28:135:19
4Amanda GustavssonVäxjö OK31:268:32
5Ida PerssonAlvesta SOK31:549:00
6Della LinnérAlvesta SOK33:1810:24
7Emilia AugustssonLessebo OK34:5612:02
8Petra ÅhsbergVäxjö OK35:4412:50
9Britt-Mari GummessomVärend GN OL45:2522:31
10Maria TegerfalkKlubblös45:3222:38
11Ellinor SvanbringHovmantorp46:1723:23
12Signe KirstenHovmantorp57:4634:52
13Elina LindénVäxjö OK64:1141:17

Bana 2 H 3000 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter EkdahlEmmaboda Verda OK19:250:00
2Åke KarlssonAlvesta SOK26:407:15
3Alf SkogmalmOK Norrvirdarna28:449:19
4Johan MalmqvistHultsfreds OK30:2310:58
5Tobias GustavssonVäxjö OK30:4111:16
6Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK31:4012:15
7Anders ErikssonIF Hagen31:5112:26
8Jonas FagerVäxjö OK33:0213:37
9Birger LinnérAlvesta SOK35:1715:52
10Fabian EvertssonLessebo OK36:2316:58
11Pahn GardhemNybro OK38:0418:39
12Ulrik PerssonAlvesta SOK39:0119:36
13Folke RingbergLessebo OK39:0519:40
14Ingemar ErlandssonVäxjö OK42:2222:57
15Torgny JonssonVäxjö AIS42:2723:02
16Manfred AnderssonKlubblös46:4527:20
17Bernt PeterssonAlvesta SOK53:3034:05
18Fabian SeluskaLessebo OK60:0640:41
19Kjell MagnussonVäxjö OK71:0151:36
20Alf KarlssonLessebo OK75:1755:52
21Liam KarlssonAlvesta SOK85:5366:28
Olle KallerbäckEmmaboda Verda OKEj godk.
Tommy WahlbergVäxjö OKEj godk.
Kenneth ArvidssonAlvesta SOKEj godk.

Bana 2 D 3000 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK35:430:00
2Annemarie HolmAlstermo IF37:231:40
3Maria GustavssonAlstermo IF37:261:43
4Annika GranqvistVärend GN OL41:285:45
5Olivia KarlssonLessebo OK44:048:21
6Ann Karolina KarlssonLessebo OK44:579:14
7Evamarie LundahlIF Hagen45:4810:05
8Eva PerssonVäxjö OK46:2310:40
9Stina AlrikssonNybro OK48:2812:45
10Eva LundahlAlvesta SOK51:5816:15
11Eva ArvidssonAlvesta SOK54:1118:28
12Emmie NordströmLessebo OK65:0229:19
13Mikaela LandeliusLessebo OK66:4531:02
14Elaine AugustssonLessebo OK76:5041:07
Anna-karin NilssonVäxjö OKEj godk.

Bana 3 H 3900 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias RundgrenKlubblös38:150:00
2Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL42:154:00
3Jörgen MalmVäxjö OK42:514:36
4Leif JohnssonKlubblös50:3212:17
5Jesper WikellVärend GN OL64:2626:11
6Ulf WikellVärend GN OL64:3626:21
7Marko TorkkeliLessebo OK69:2731:12

Bana 3 D 3900 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa WilhelmssonVederslöv40:420:00
2Eva TollsternVäxjö AIS49:449:02
3Charlotte NilssonKlubblös50:209:38
4Åsa ForssÅby Tjureda52:5812:16

Bana 4 H 5000 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Noel BraunVäxjö OK35:360:00
2Niklas KarlssonVäxjö OK36:090:33
3John E ErikssonVäxjö OK39:013:25
4Anders PerssonVäxjö OK40:024:26
5Magnus K-O JohanssonLinköpings OK40:164:40
6Daniel EvaldssonVäxjö OK41:045:28
7Magnus ForsbergOK Norrvirdarna43:347:58
8Daniel SjödenKlubblös44:369:00
9Krister NilssonVäxjö OK47:5612:20
10Magnus LinnérAlvesta SOK49:3113:55
11Thomas BeckerinVäxjö OK49:4214:06
12Robin KarlssonAlvesta SOK50:3114:55
13Bo JohanssonOK Älme50:3815:02
14Leif AnderslövAlvesta SOK50:4315:07
15Håkan ÖstergrenVäxjö OK51:2015:44
16Rune LundgrenOK Trian52:0316:27
17Nils KarlssonVäxjö AIS53:1017:34
18Joakim PerssonKlubblös53:3918:03
19Ludvig WallénVäxjö OK53:4418:08
20Lars EklundVäxjö OK54:1918:43
21Jim WilhelmssonVederslöv56:0720:31
22Mats ArnessonNybro OK57:0921:33
23Christian JonssonVäxjö OK57:4422:08
24Jonatan LundqvistAlvesta SOK59:3523:59
25Jan KarlssonVäxjö OK60:5825:22
26Joakim WessmanVäxjö OK63:4028:04
27Anders GranqvistVärend GN OL68:5233:16
28Patrik ErikssonVäxjö OK87:4852:12
Göran LundahlAlvesta SOKEj godk.

Bana 4 D 5000 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sara AnderssonVäxjö OK47:390:00
2Maria BraunVäxjö OK48:070:28
3Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK53:586:19
4Lina SamuelssonKlubblös54:226:43
5Eva EklundVäxjö OK56:579:18
6Eva NilssonVäxjö OK93:0545:26


Skapad 2016-04-07 08:15:17 med OLA version 5.3.0-23