Grand Prix E2on 2008-05-14 21:33
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



Pojkar A  (7)  4140 m                      

    1          John Eriksson             92    14 Växjö OK                     31:27          
    2          Love Gidlund              93    14 Växjö OK                     38:26          
    3          Johan Sandrell            93    14 Värend GN OL                 45:16          
    4          Ludvig Berglin            93    14 Lessebo OK                   48:00          

               Simon Anderjon            92    14 Alvesta SOK               ej start          
               David Porle               93    14 Växjö OK                  ej start          
               Daniel Håkansson          95    14 Växjö OK                  ej start          



Pojkar B  (15) 3240 m                      

    1          Edvin Andersson           97    14 Värend GN OL                 32:11          
    2          Henrik Eklund             96    14 Växjö OK                     32:28          
    3          Anton Berglin             95    14 Lessebo OK                   33:37          
    4          Johan Eklund              96    14 Växjö OK                     36:39          
    5          Daniel Kringstad          95    14 Värend GN OL                 37:47          
    6          Pontus Hjortskull         93    14 Norrhults SOK                41:14          
    7          Jonatan Porle             97    14 Växjö OK                     43:41          
    8          Albin Evertsson           96    14 Lessebo OK                   44:59          
    9          Daniel Svensson           96    14 Värend GN OL                 47:22          
   10          Simon Runefors            97    14 Växjö OK                     47:29          
   11          Joel Östergren            94    14 Alvesta SOK                  47:37          
   12          Gabriel Carcamo           96    14 Alvesta SOK                  51:13          
   13          Hannes Östergren          96    14 Alvesta SOK                  60:14          

               Jonathan Andersson        95    14 Värend GN OL              Ej godk.          
               Max Svensson              94    14 Värend GN OL              ej start          



Pojkar C  (14) 2680 m                      

    1          Lukas Lundgren            98    14 Värend GN OL                 18:04          
    2          Albin Månsson             99    14 Växjö OK                     18:50          
    3          Viktor Östergren          98    14 Växjö OK                     18:53          
    4          Jakob Håkansson           98    14 Växjö OK                     19:01          
    5          Erik Berglin              98    14 Lessebo OK                   19:37          
    6          Björn Holmberg            97    14 Växjö OK                     20:44          
    7          Jesper Gustavsson         96    14 Alvesta SOK                  22:54          
    8          Elias Andersson           99    14 Värend GN OL                 24:49          
    9          Rasmus Hjortskull         97    14 Norrhults SOK                25:43          
   10          Mikael Ingvarsson         95    14 Norrhults SOK                31:59          

               Anton Johansson           95    14 Norrhults SOK             Ej godk.          
               Ian Gunnarsson            95    14 Alvesta SOK               ej start          
               Oskar Johansson           96    14 Värend GN OL              ej start          
               Martin Karlsson           96    14 Växjö OK                  ej start          



Pojkar D  (12) 2160 m                      

    1          Lukas Sjökvist            99    14 Värend GN OL                 13:45          
    2          Emil Östergren            98    14 Växjö OK                     16:28          
    3          Rasmus Svensson           98    14 Värend GN OL                 18:40          
    4          Stokkedal Marius          00    14 Växjö OK                     20:52          
    5          Isak Blomdahl             01    14 Växjö OK                     20:58          
    6          Gustav Runefors           00    14 Växjö OK                     21:47          
    7          Jesper Nilsson                  14 Lessebo OK                   22:31          
    8          Oskar Johansson           97    14 Norrhults SOK                25:15          
    9          Fabian Evertsson          03    14 Lessebo OK                   25:33          
   10          Alfred Östergren          00    14 Alvesta SOK                  37:55          

               William Johansson         00    14 Alvesta SOK               ej start          
               Isac Ericsson             00    14 Växjö OK                  ej start          



Flickor A  (9) 3790 m                      

    1          Louise Regnell            94    14 Växjö OK                     39:45          
    2          Marika Arvidsson          93    14 Växjö OK                     44:04          
    3          Joséphine Regnell         94    14 Växjö OK                     48:27          
    4          Stina Anderjon            93    14 Alvesta SOK                  51:35          
    5          Matilda Svensson          92    14 Växjö OK                     62:21          

               Moa Olofsson              94    14 Värend GN OL              ej start          
               Linnea Östergren          93    14 Växjö OK                  ej start          
               Amanda Erlandsson         94    14 Växjö OK                  ej start          
               Evelina Bygden            93    14 Växjö OK                  ej start          



Flickor B  (3) 3240 m                      

    1          Louise Lundgren           96    14 Värend GN OL                 33:54          

               Hanna Olofsson            97    14 Värend GN OL              ej start          
               Diana Arvidsson           95    14 Växjö OK                  ej start          



Flickor C  (5) 2680 m                      

    1          Matilda Svensson          99    14 Värend GN OL                 23:26          
    2          Rebecca Hjortskull        95    14 Norrhults SOK                24:01          
    3          Louise Andersson          97    14 Alvesta SOK                  26:12          

               Julia Johansson           96    14 Alvesta SOK               ej start          
               Alma Evertsson            01    14 Lessebo OK                ej start          



Flickor D  (10 2160 m                      

    1          Rebecka Svensson                14 Värend GN OL                 16:53          
    2          Jessica Arvidsson         99    14 Växjö OK                     18:02          
    3          Maja Porle                01    14 Växjö OK                     18:49          
    4          Alicia Lundgren           01    14 Värend GN OL                 20:05          
    5          Emelie Petersson          98    14 Alvesta SOK                  22:41          
    6          Saga Blomdahl             99    14 Växjö OK                     24:40          

               Emma Hjortskull           99    14 Norrhults SOK             Ej godk.          
               Jenny Rylander            98    14 Norrhults SOK             Ej godk.          
               Kajsa Gunnarsson          98    14 Alvesta SOK               ej start          
               Emelie Jonsson            96    14 Alvesta SOK               ej start